Celulitída – žiadna nechce vyzerať ako pomaranč

Pomaranče na koži, alebo život s celulitídou

celulitída

Má rôzne pomenovania, ale pre každého je táto neestetická záležitosť veľmi nežiaduca. Reč je o celulitíde, ktorá trápi nielen ženy, ale aj mužov.

Taktiež nezáleží ani na veku, ani na type postavy. Celulitída trápi mladších aj starších, chudších aj menej chudších ľudí. Dobrá správa ale je, že sa proti nej dá bojovať.

Čo je to celulitída?

Pod celulitídou sa označuje problém kože, ktoré vyzerá ako malé priehlbinky na koži a tiež sa označuje aj ako pomarančová koža, pretože svojím vzhľadom pripomína pomaranč. Vyskytuje sa najmä na zadku a stehnách.

Celulitída nastáva vtedy, keď ubudne svalstvo a oddelí sa od pokožky. Vtedy začínajú byť vidieť neaktívne tukové usadeniny, ktoré sú vytlačované na povrch kože a vytvárajú tak malé, alebo väčšie priehlbinky. Z tohto dôvodu, vôbec nezáleží na tom, koľko vážite, alebo koľko máte rokov, ale na tom, akú veľkú máte svalovú hmotu.

Celulitída vzniká viac u žien, ako u mužov. Vzniká hlavne v oblasti stehien a zadku, pretože v týchto oblastiach sa viacej ukladá tuk a je tu tenšia koža.

Príčiny vzniku sú rôzne, ale najčastejšou príčinou sú:

  • Sedavé zamestnanie
  • Neaktívny spôsob života, málo športu
  • Zlá životospráva
  • Priveľa toxínov v tele
  • Hormonálne zmeny, antikoncepcia
  • Nedostatočný pitný režim
  • Fajčenie
  • Dedičnosť

Vo všeobecnosti môžeme celulitíde predchádzať tak, že budeme dodržiavať zdravú životosprávu, budeme sa častejšie hýbať a budeme dbať na správny pitný režim.

Ako odstrániť celulitídu

Neexistuje žiadna vedecky dokázaná štúdia, ktorá potvrdila, čo konkrétne na celulitídu na sto percent zaberá. Sú ale spôsoby, ako prejavy celulitídy aspoň zmierniť a vo veľmi úspešnom prípade, aj úplne odstrániť. Delia sa na také, ktoré docieli každý sám zmenou životného štýlu a na také, ktoré vykonávajú odborníci, rôznymi prístrojmi.

Zmena životného štýlu

Sem patrí napríklad strava, cvičenie, pitný režim, detoxikácia.

Strava

Správnou životosprávou sa dá docieliť mnoho. Jedným z pozitívnych účinkov je strata podkožného tuku, keďže celulitída závisí aj od percenta tuku v tele. Strava by mala byť zameraná hlavne na zeleninu, ovocie, proteíny a mliečne výrobky. Najdôležitejšie je, aby tieto potraviny boli z dôveryhodných zdrojov a neobsahovali toxické  látky, ako sú napríklad postreky na zeleninu a ovocie, alebo antibiotiká v mäse a v mlieku.

Celulitída a cvičenie

Efektívnym cvičením si dokážeme spevniť svalstvo a tým tiež predchádzať viditeľným znakom celulitídy. Čím väčšie svalstvo máme, tým viac sa spaľuje energie a zlepšuje sa metabolizmus. Najefektívnejšie cvičenie je posilňovanie, ktoré najviac prospieva svalom a telo sa takto stáva pevnejším a taktiež koža je viac vypnutejšia.

Pitný režim

Pitný režim mnoho ľudí zanedbáva. V polovici dňa si väčšina ľudí spomenie, že vypili akurát tak rannú kávu. To je pre náš organizmus veľmi nezdravé nakoľko správnym pitným režimom sa z tela odplavujú toxíny, ktoré sa môžu podieľať napríklad aj na vzniku celulitídy. Najvhodnejšia je čistá voda, ktorú treba piť počas celého dňa a za deň takto vypiť aspoň tri litre.

Detoxikácia a celulitída

Na detoxikáciu organizmu je mnoho zaručených metód, ale žiaľ nie všetky sú také účinné ako sa píše. Najznámejšou a zatiaľ najvhodnejšou detoxikáciou organizmu je prírodná lekáreň, ako sú rôzne bylinky a zdravé nápoje. Z byliniek sa dá urobiť napríklad čaj, alebo výluh, ktorý naštartuje močové cesty a takto sa podieľa na detoxikáciu. Z najúčinnejších byliniek to sú žihľava, mäta, medovka a iné. Najrýchlejší takýto nápoj, je obyčajná voda s citrónom a mätou – aj takto sa dá redukovať celulitída.

Celulitída u mladých dievčat

Celulitída – odborné riešenie

Medzi najznámejšie patrí LPG ošetrenie, kavitácia, rádiofrekvencia, anticelulitídové zábaly a lymfatická masáž.

LPG ošetrenie

Pribieha tak, že klientka si dá na seba špeciálne nohavice, ktoré je obtiahnuté a zakrýva zadok a celé stehná. Potom sa zoberie špeciálny pristroj, ktorý má hlavicu. Touto hlavicou sa prechádza po problémových partiách, tam kde je toto špeciálne oblečenie. Hlavica, ako nasaje kožu medzi rôzne aplikátory, ktoré v sebe má. Využíva sa podtlaková masáž, ktorá zlepšuje metabolizmus pokožky a zmenšuje tukové tkanivo a celulitída sa stráca

Kavitácia na celulitídu

Ide o ošetrenie, ktoré je kontaktné a používa sa na to nízkofrekvenčný ultrazvuk. Jeho vplyvom vznikajú v tukových tkanivách mikrobubliny, pričom je obsah tukových buniek vyprázdňovaný do medzibunkového priestoru. Takto vlastne prebieha mikromasáž, kedy je ošetrovaná časť tela zahrievaná. Dochádza k zjednoteniu tukových buniek, okysličeniu tkaniva a k detoxikácii. Táto metóda nie je primárne určená k odstraňovaniu celulitídy, ale má priaznivý vplyv na jej redukciu.

Rádiofrekvencia

Prebieha podobne ako kavitácia, kde za pomoci vysokofrekvenčného ultrazvuku a tepla dochádza k uvoľneniu energie a obsah tukových tkanív sa dostáva do medzibunkového priestoru. Metóda tiež nie je primárne určená na liečbu celulitídy, ale na liečbu miernejšieho stupňa celulitídy je veľmi účinná. Pri vyšších stupňoch celulitídy, táto metóda sama o sebe nestačí.

Anticelulitídové zábaly

Existuje veľmi veľa anticelulitídových zábalov, kedy sú používané rôzne zložky a účinné latky, ako sú napríklad škorica, káva, alebo rôzne peelingy. Tieto zábaly fungujú tak, že aktívne látky sa vstrebávajú do podkožia a takto urýchľujú metabolizmus a zlepšujú prekrvenie. Najvhodnejšie je aby tieto zábaly boli kombinované aj s masážou. Tieto metódy je možné aj vyskúšať doma, odporúča sa ale častejšie opakovanie.

Lymfatická masáž

Lymfatická masáž sa delí na ručnú a na strojovú.

Princíp ručnej lymfatickej masáže je, že jemnou masážou sa lymfatická tekutina posúva smerom k lymfatickým uzlinám , kde je ďalej spracovaná. Takto prichádza k detoxikácií organizmu a zlepšeniu lymfatického systému. Vyžaduje sa častejšie opakovaniu, treba aby bola masáž vykonávaná odborníkom a najlepšie pod dohľadom lekára.

Strojová lymfatická masáž, tiež podporuje činnosť lymfatického systému. Pôsobením pretlaku a uvoľnením tlaku je posúvaná lymfatická tekutina smerom do lymfatického systému. Najvhodnejšie je, aby táto metóda bola vykonávaná pod dohľadom vyškoleného odborníka. Vykonávanie tejto metódy v salónoch krásy, môže byť riskantné. Celulitída je predsa len komplexný problém a preto treba byť opatrný aj pri výbere zariadenia.

Všetky tieto metódy sú veľmi vhodné pre odbúranie tukových vankúšikov a tak zlepšiť výzor svojich problémových partií. Pri zlepšení životného štýlu a častým opakovaním jedných z odborných metód, je veľmi pravdepodobné, že celulitída bude úplne odstránená.

Celulitída – žiadna nechce vyzerať ako pomaranč
5 (100%) 1 vote

Zanechaj nám komentár