Črevná sprcha – vhodná forma očisty?

Črevná sprcha – očista z vnútra

črevná sprcha

Trápia vás problémy s konečnou časťou tráviaceho traktu? Prípadne sa na vašej pleti často objavuje akné, cítite pokles energie, výkonu, trápia vás ekzémy, zápchy, hnačky, bolesti hlavy, chrbta, alebo jednoducho cítite, že vaše telo nie je úplne v poriadku? Možno váš celý problém tkvie práve v hrubom čreve, ktoré je zaplavené toxínmi a oberá vás o živiny.

Črevo

V ľudskom tele sa nachádza tenké a hrubé črevo. Tenké črevo má dĺžku až 5 metrov a dĺžka hrubého čreva sú 2 metre. Hlavnou úlohou týchto dvoch orgánov je vstrebávanie prijatých látok, živín, a zároveň ich hromadenie a následné vylúčenie z tela von. Pri ich správnej funkcii, kedy je črevo plne fungujúce, dokáže absorbovať všetky potrebné živiny a preto je dostatočne vyživený aj zvyšok organizmu. Výsledkom je spokojné a zdravé telo. Čo ale, keď črevo nefunguje ako má? Absorpcia živín chýba, prípadne sa absorbuje len časť z nich a telo túto absenciu pocíti. Následne to dá na sebe aj vedieť, či už v podobe spomínaných kožných problémov, zápchami, hnačkami, vypadávaním vlasov, zhoršením kvality nechtov, pleti, bolesťami kĺbov a mnohými ďalšími, i keď na prvý pohľad možno s črevom nesúvisiacimi, príznakmi.

Najčastejšie ochorenia čriev

Video: doc. Horáková rozpráva o očiste

Medzi najrozšírenejšie ochorenia čriev patrí rakovina hrubého čreva, chronické zápaly hrubého čreva ako ulcerózna kolitída a Crohnova choroba, alebo rôzne akútne infekcie spôsobené neprimeranou stravou. V posledných rokoch sa stal veľmi obťažujúcim syndróm dráždivého čreva, ktorý zväčša trápi najmä energických a uponáhľaných ľudí.

Čo je črevná sprcha?

Keď už sme spomenuli, čo je črevo, zameriame sa ďalej na črevnú sprchu. Ide o metódu čistenia čreva, ktorá sa vykonáva pomocou vody. Dalo by sa teda povedať, že ide o výplach čriev za pomoci čistej vody, bez toho, aby musela byť táto voda prehltnutá. Z toho vám je zrejme jasné, z ktorého konca sa voda do čreva dostane.

Črevná sprcha však nie je metóda, ktorá by mala len niekoľko rokov. Jej počiatky siahajú až do niekoľkých storočí späť. Už starí Indovia a Gréci čistili črevo rôznymi črevnými nálevmi alebo klystírmi. V dnešnej dobe patrí medzi metódu, ktorá je najčastejšie odporúčaná lekármi preferujúcimi klasickú medicínu, a tiež ako metódu detoxikačnú.

Kedy ju absolvovať?

Črevná sprcha sa v detoxikačnom prípade odporúča aspoň dvakrát do roka. Na jar a na jeseň, kedy je naše telo preplnené toxickými látkami po predchádzajúcich ročných obdobiach.

Ak trpíte ťažkosťami a so svojim lekárom ste sa poradili práve na túto metódu, je vhodné ju absolvovať aspoň 3 – 5 krát najlepšie za sebou idúcich dní.

Ako prebieha Hydrocolon – črevná sprcha?

hydrocolon

Črevná sprcha sa vykonáva v špecializovaných inštitúciách, kde sa tejto procedúre a klientovi venujú vyškolení pracovníci. Pri zákroku sa netreba báť bolesti ani nepríjemných pocitov.

Často je pre lepšiu atmosféru pustená ezoterická hudba, pri ktorej sa celá črevná sprcha vykonáva. Klient leží na chrbte a cez konečník je pripojený na prístroj zvaný Colon – Hydromat. Tento prístroj pumpuje do čreva čistú prefiltrovanú vodu a zároveň ju z neho odsáva aj so všetkými toxínmi a neduhmi, ktoré sa v ňom nachádzajú. Črevný obsah nie je vidieť. Ten je starostlivo hadičkou odvádzaný do kanalizácie. Počas zákroku klienta po bruchu jemne masíruje vyškolená pracovníčka, aby sa zlepšila činnosť čriev.

Dĺžka zákroku je približne polhodina až 45 minút. Neraz sa stane, že klient po tejto kúre stratí aj niekoľko kíl nánosov z hrubého čreva.

Po zákroku väčšina klientov dostane odporúčanie, aby jedla najmä jogurty, probiotiká a znovu posilnila črevnú mikroflóru.

Hydrocolon

Za objaviteľa hydrocolon (teda procedúry črevná sprcha) sa považuje doktor Norman Walker, ktorý sa dožil úctyhodného veku sto rokov a počas svojho života absolvoval vyše tisíc črevných spŕch.

V akom prípade ju vyhľadať?

Medzi hlavné príznaky, kedy by ste mali šípiť, že s vašim tráviacim traktom niečo nie je v poriadku a mohli by ste byť adeptom na túto metódu, sú:

  • Plynatosť
  • Časté zápchy
  • Hnačky
  • Hemoroidy
  • Črevná huba, polyp, infekcie
  • Kŕčovité bolesti brucha
  • Bolesti hlavy
  • Bolesti chrbtice a kĺbov
  • Zhoršenie imunity
  • Psychické neurózy

Vždy je ale vhodná varianta najprv sa o tom poradiť so svojim lekárom. Všeobecne sa črevná sprcha ale nedoporučuje. Paradoxne ak máte napr. hnačky, Vaše telo sa snaží očistiť a týmto procesom je dobré si prejsť. 
AK ju už postúpite, nasadte si probiotiká vo väčšom množstve, najlepšie v potravinovej forme. (kvalitné jogurty – výborné zloženie má Zvolenský vzhľadom k živým kultúram.)

Kedy ju nemožno absolvovať?

Črevnú sprchu by ste určite nemali absolvovať v prípade, ak ste tehotná, máte menštruáciu, alebo ak trpíte na chronické ochorenie črevného traktu, akútnou infekciou čreva, zápalom slepého čreva, alebo ak máte na čreve nádor.

Prečo práve táto očista?

Stretnúť sa dá s nejedným názorom, že črevná sprcha ničí črevo a črevnú flóru. Nie je to však celkom pravda. Črevo, tak ako koža, má prirodzený obsah baktérií. Ako po sprchovaní sa na koži vytvoria nové baktérie, takisto aj v čreve sa po jeho očistení vytvoria nové baktérie, ktoré ho osadia. Zlepšiť a podporiť ich tvorbu sa dá samozrejme aj probiotikami a prebiotikami.

Črevnú sprchu zvyknú ľudia prirovnávať ku výplachu klystírom. Ide však o niečo celkom iné. Zatiaľ čo klystír pôsobí len na časť čreva, Colon-hydromat pekne prečistí celú plochu hrubého čreva.

Zatiaľ čo pri klystíre sa do vás naleje toľko vody, koľko znesiete a musíte ju v sebe udržať istý čas, až potom ju môžete vylúčiť, pri črevnej sprche nemusíte nič v sebe nasilu držať. Všetko sa z tela pravidelne odstraňuje.

Ako je to v zahraničí?

Napríklad v Amerike črevnú sprchu vykonávajú na viac ako tisícke pracovísk. Veľká Británia túto procedúru vykonáva na takmer sto pracoviskách. V Nemecku je to šesťsto pracovísk, u susedných Čechov je to dvadsať pracovísk.

Ako je to na Slovensku?

Pre črevnú sprchu nemusíte utekať do zahraničia. Potešíme vás, aj na Slovensku sa dajú nájsť pracoviská, ktoré by sa touto metódou zaoberali. V celej republike nájdete približne 13 pracovísk, kde vám túto procedúru vykonajú.

Chcem sa objednať

V prípade záujmu je nutné objednať sa. Inštitúcie sú ľahko dostupné aj na internete, kde je veľmi jednoduché dostať sa ku potrebným kontaktom. Po objednaní dostanete inštrukcie, ako sa na zákrok pripraviť. Väčšinou je dva dni pred zakázané jesť surovú zeleninu a ovocie, a preferovať najmä kašovité jedlá.

Črevná sprcha – vhodná forma očisty?
5 (100%) 3 votes

Zanechaj nám komentár