Mastné vlasy – ako sa ich zbaviť?

Mastné vlasy – kazia nám sexepíl

mastné vlasy

Mastné vlasy sú problémom mnohých dievčat i žien. Takéto chybičky krásy nám dokážu poriadne znepríjemniť deň a naše sebavedomie vtedy väčšinou klesne na nulu. Keďže vlasy majú byť korunou krásy každej ženy, očakáva sa od nás, že budú vždy dokonale upravené a krásne. Niektoré z nás však majú tento problém v oveľa väčšej miere a vlasy vydržia čisté a prirodzene lesklé len veľmi krátko.

Existuje však mnoho SOS tipov ako si s mastnými vlasmi poradiť, ale samozrejme, tento problém sa dá riešiť aj z dlhodobého hľadiska. Takže dámy, hlavu hore! Aj vaše vlasy môžu žiariť niekoľko dní bez nepríjemného pocitu mastnoty.

Prečo sa vlasy mastia?

Každá z nás vie čo sú to mastné vlasy, ale možno ste ešte nepočuli prečo sa to deje. Vlasy majú svoje prirodzené oleje, ktoré sa umývaním zmyjú a pokožka tak ostane, v podstate, suchšia. To je dôvod prečo sa vlasy dajú do pozoru a začnú produkovať svoje prirodzené oleje.

Ďalšou príčinou môže byť aj stres, ktorému by ste sa mali vyhýbať nielen v záujme vašich vlasov ale i zdravia.

Čo nerobiť aby sa vlasy nemastili?

V prvom rade sa zameriame na činnosti či zlozvyky, ktorým by ste sa mali vyhnúť ak chcete mať dlhšie pocit krásnych a čistých vlasov.

Nechytať

Počas dňa cez naše ruky prejde nespočetné množstvo vecí a viete, že často nemáte na blízku umývadlo, kde by ste si mohli vždy umyť ruky. Takýmito znečistenými rukami sa niekedy vedome či nevedome dotýkame vlasov a upravujeme ich. Často s týmto majú problém ženy s dlhšou ofinou. Avšak týmto častým upravovaním vlasov rukami si môžete privodiť mastné vlasy oveľa skôr. Radšej si zaobstarajte malý hrebeň alebo to urobte len v naozaj nevyhnutnom prípade.

Rozpustené vlasy

Rozpustené vlasy, natočené či vyžehlené sú naozaj krásne a príťažlivé. Možno sa práve v takomto jednoduchom účese cítite najlepšie aj vy. Ak ste teda milovníčkou rozpustených vlasov, mali by ste vedieť, že sa tak oveľa rýchlejšie stanú mastnými. Keď si teda spravíte vysoký vrkoč hore na hlave, všetky vlasy, ktoré pokrývajú hlavu hore sa obrnia a celkové prostredie na ne nemá taký dosah ako keď sú rozpustené.

Pozor na kondicionér!

Kondicionér je skvelá výživa pre vlasy a je naozaj dobré ho používať. Vlasy zjemňuje a hlavne im dáva potrebnú výživu a prirodzený lesk. Ale menej je v tomto prípade viac. Kondicionér totiž tiež môže vplývať na to, ako rýchlo vlasy dostanú olejový vzhľad. Pri aplikácii si teda dajte záležať a kondicionér nenanášajte na hornú časť vlasov ale od šije dole. Tak znie pravidlo používania kondicionéru.

Mnoho odborníkov tiež tvrdí, že kondicionér sa má na vlasy nanášať ako prvý. Keď si vlasy umývate štýlom: šampón a kondicionér, nie je isté či vodou zmyjete všetok produkt z vlasov. Preto sa skúste nabudúce riadiť postupom: najskôr kondicionér, potom šampón.

Vlasy nie sú jedlo

Teraz si možno kladiete otázku: ,,Kto také niečo môže robiť?“ Ale nájdu sa medzi nami ženami aj tie, ktoré svoje nervové situácie zvládajú vychutnávaním si svojich vlasov. Ale je asi jasné, že toto im teda vôbec neprospieva a ani to nevyzerá práve príťažlivo či žensky. Tohto zlozvyku sa treba naozaj čo najskôr zbaviť.

Voda

Horúca voda pri umývaní vlasov nie je  správnou voľbou ak chcete aby vám vaša koruna krásy vydržala bez mastnoty a nečistôt čo najdlhšie. Zvoľte radšej vlažnú vodu a na záver doprajte vlasom pár sekúnd studenej sprchy.

Česanie vlasov

Aj česaním vlasov môžete ovplyvniť všetko čo sa s nimi  bude diať  ďalšie dni. Časté česanie im tiež neprospieva. Vyhnite sa mu.

Čo  používať na mastné vlasy?

Určite zvoľte správne produkty na mastný typ vlasov, ktoré nájdete v každej drogérii. Nedá sa však jednoznačne povedať, čo je vhodné práve pre vás. Najlepšie je si odskúšať viacero produktov a nájsť si ,,ten svoj“.

Čo ak mám naponáhlo?

SOS triky pre mastné vlasy nie sú žiadnou novinkou. Poďme sa teda spolu pozrieť čo robiť, ak sa naozaj ponáhľate.

Suchý šampón

Tento skvelý vynález je veľmi praktický a môžete si ho zobrať so sebou do kabelky a použiť ho naozaj kdekoľvek. Jednoducho si produkt vmasírujte do vlasov a hotovo! Vlasy sú ako čerstvo umyté. Netreba ho však používať príliš často aby sa pokožka hlavy príliš nevysušovala a nevznikali lupiny.

Prášok do pečiva či detský púder

Áno, aj prášok do pečiva či detský púder vám skvele poslúži ako odstraňovač mastnoty. Pri nanášaní si dajte pozor na množstvo aby ste nemali biele vlasy. Pomaly a opatrne však dosiahnete výsledok, aký potrebujete.

Vysoký chvost na hlave

Skvelý tip ako zamaskovať mastné vlasy je vysoký chvost hore na hlave. Vlasy si vyčešte hore a chvost vyžehlite. Celý účes zafixujte lakom tak, aby pôsobil uhladeným dojmom. Takto to bude vyzerať, že máte vlasy pekne upravené.

A čo radia naše babičky na mastné vlasy?

mastná vlasy typy

Samozrejme, nielen babičky ale aj mnohé ženy denne prispievajú na internet rôznymi babskými receptami na mastné vlasy a aj my vám prinášame zopár tých ,,babičkiných receptov“.

Ocot

Ocot pôsobí naozaj skvele ako ,,odmastňovač“ na vlasy, avšak mnohým môže prekážať jeho nepríjemný pach, ktorý na vlasoch ešte chvíľu zotrvá aj po umytí.

Citrón

Ďalšia skvelá voľba, no tentoraz trošku voňavejší variant. Citrón zmiešajte s vodou a touto zmesou si opláchnite vlasy. Voda je potrebná lebo citrónová šťava je naozaj silná  a treba ju zriediť.

Sóda bikarbóna

Umyť si vlasy sódou bikarbónu? Ostanú dokonale čisté, jemné a hlavne vydržia dlhšie krásne.

 Čaj

Ale pozor! Nie len taký hocijaký čaj. Konkrétne čierny čaj obsahuje látky, ktoré dokážu spomaliť produkciu mazu.

Dúfame, že vám tieto rady naozaj pomôžu a mastné vlasy už nebudú váš problém.

Mastné vlasy – ako sa ich zbaviť?
5 (100%) 2 votes

Zanechaj nám komentár