Plastika pŕs

PLastika pŕs

Plastika pŕs ako riešenie na zväčšenie poprsia

Zväčšenie pŕs plastickou operáciou je metóda, ktorej sa mnohé ženy boja. Obavy z nepodareného zákroku či z možných rizík však nie sú nutné. Plastická operácia je síce veľký zásah do tela avšak niet sa čoho báť ak sa zveríte do rúk ozajstných profesionálov. Táto metóda zväčšenia pŕs je trvalá a efekt by mal teda vydržať celý život. Vy sa tak môžete tešiť z plného a krásneho poprsia. Už sa nebudete musieť schovávať, ale práve naopak. S hrdosťou si môžete obliecť aj šaty s odvážnejším výstrihom a vy zažijete pocit aký ste doteraz nezažili. Sebavedomá žena je aj krásna žena.

Čo je to plastika pŕs?

Plastická operácia pŕs je chirurgický zákrok, ktorý sa realizuje v úplnej narkóze. Ešte pred zákrokom podstúpite krátku konzultáciu s lekárom, ktorý vám povie aké sú možnosti aká je cena a prípadne vám poradí vo výbere veľkosti implantátov.

Ako plastika pŕs prebieha?

Silikónové implantáty sa zavádzajú do prsníkov, ako už bolo spomenuté, v celkovej narkóze.  Väčšinou sa zavádzajú do spodnej časti prsníkov aby nebolo vidno jazvu, ktorá po zákroku ostane. Rez sa však často praktizuje aj cez podpazušie, čo býva však po zákroku viac bolestivé.  Jazva nie je nejakým veľkým problémom pretože  po čase ju bude vidno naozaj minimálne.  Priebeh samotnej operácie netrvá nejako obzvlášť dlho. Väčšinou takéto zákroky ako je plastika pŕs lekári urobia behom chvíle a vy sa zotavíte za pár dní. Niekedy sa stáva, že po operácii je treba dlhší čas odpočinku, ale tento fakt je veľmi individuálny.

Ako sa pripraviť na plastiku pŕs?

Klinika

V prvom rade zvážte všetky možnosti. Vyberte si tú najlepšiu kliniku kde vám prsia urobia naozaj kvalitne a zverte sa do rúk kvalifikovaných  profesionálov. Dajte si pozor na nejaké lacné ponuky, ide predsa o vaše zdravie.

Veľkosť

Už vopred si dobre premyslite aké veľké vaše prsia chcete mať. Takéto veci určite nie je dobré riešiť na poslednú chvíľu a predsa len sa plastika pŕs nevykonáva každý deň. Rozhodnite sa tak aby ste neľutovali, že máte príliš malé alebo príliš veľké prsia. Nedajte sa strhnúť túžbou po obrovských prsiach a radšej zvoľte prirodzenejšiu cestu. Ak veľkosť pŕs preženiete, budete pôsobiť umelo a to predsa nechcete. Rozhodovanie však nie je tak úplne na vás. Lekár musí zhodnotiť koľko prsného tkaniva máte a podľa toho vám určí maximálnu veľkosť implantátu, ktorú si môžete dovoliť.

Vyšetrenia

Určite by ste mali o takomto zákroku informovať vášho obvodného lekára. Ten vás pravdepodobne pošle na nejaké vyšetrenie prsníkov aby ste si boli istí aj vy aj váš lekár, že operácia je pre vás bezpečná.  Nevyhýbajte sa takýmto vyšetreniam pretože sú pred takýmto zákrokom naozaj kľúčové.

Plastika pŕs a jej výhody

Zaručený výsledok

Plastická operácia pŕs má naozaj veľa výhod. Jednou z nich je zaručený požadovaný výsledok. Nie je to niečo neisté ako možno pri nejakých krémoch či tabletách. Jednoducho to čo chcete vám aj urobia.

Trvalosť výsledku

Ďalšia z výhod je určite tá, že po operácii vám prsia ostanú na stálo väčšie. Nezmenšia sa, nevyfúknu ani nič podobné. Zákrok je jednoducho trvalý. Ak však budete chcieť je, samozrejme možné implantáty znova vymeniť.

O problém menej

Po takejto operácii pŕs už nebudete musieť riešiť problémy, ktoré a týkajú vašich pŕs a vášho veku. Prsia len tak neochabnú, ale budú držať svoj tvar. Takto máte o problém menej a nebudete musieť pred zrkadlom v kúpeľni smútiť, že vaše prsia strácajú svoju pružnosť.

Sebavedomie

Sebavedomie možno nie je výsledok práve tohto zákroku, ale s väčšími prsiami toho sebavedomia jednoznačne nadobudnete. Ak ste po väčších a plnších prsiach už dlhšie túžili budete sa cítiť naozaj skvele a ocení to, pravdepodobne, aj váš partner. Zdravé sebavedomie by mala mať každá žena a niekedy je na to potrebná napríklad aj takáto úprava poprsia.

Nevýhody plastiky prś

Tento zákrok má, pochopiteľne, aj zopár nevýhod, ktoré dosť často ovplyvnia ženy natoľko, že sa svojich väčších pŕs vzdajú.

Obavy

Strach a obavy sú veľkou stopkou na ceste za krásnym dekoltom. Mnohé ženy si predstavujú ten najhorší scenár ako sa operácia pokazí alebo ako ich telo prsné implantáty neprijme. Tieto obavy sú však, vzhľadom na vymoženosti, ktoré máme často zbytočné a neopodstatnené. Netreba sa báť. Plastickú operáciu pŕs podstúpilo mnoho žien a ešte ich aj veľa určite bude.

Cena

Cena sa možno úplne nedá nazývať nevýhodou avšak často sa stáva prekážkou mnohým z nás. Taká plastika pŕs stojí naozaj celkom slušnú sumu peňazí (od 2 tisíc eur). Preto plastika prś nebýva väčšinou len takým spontánnym nápadom, ktorý je možné hneď zrealizovať. Na operáciu sa treba pripravovať dlhodobo nielen fyzicky, psychicky, ale aj finančne.

Jazvy

Pre niekoho môžu byť nevýhodou aj jazvy , ktoré po zákroku ostanú. Viditeľnosť týchto jaziev však lekári úplne minimalizujú najnovšími technikami zašívania. Dnes už existujú aj stehy, ktoré sa sami vstrebú  do tela a preto jazvy sú v tomto prípade len takou menšou  nevýhodou.

Aké sú riziká?

plastika prs implantáty

Keď už ale hovoríme o tom strachu, je na mieste si povedať aj riziká, ktoré s takýmto zákrokom prichádzajú. Riziko hrozí pri každej operácii a výnimkou nie je ani plastika pŕs.

Prasknutie prsných implantátov je tiež vec, ktorá sa môže prihodiť. Je ale malá šanca, že sa to práve vám stane pretože takýto jav je naozaj ojedinelý. Pri pravidelnom kontrolovaní prsníkov magnetickou rezonanciou však riziko prasknutia nehrozí pretože to lekár z tohto vyšetrenia ihneď zistí v akom stave vaše implantáty máte.

Hojenie rán je asi riziko každej operácie a to už závisí od zdravotného stavu pacienta. Organizmus taktiež nemusí implantát prijať a začne sa posúvať, prsia začnú bolieť, ba dokonca môže dôjsť aj k infekcii. Môže dôjsť aj k zmene citlivosti bradaviek či deformácii pŕs.

Pred  plastikou pŕs zvážte pozitíva aj negatíva a určite si to nechajte ,,prejsť hlavou“ dlhší čas. Poraďte sa s lekárom , prípadne partnerom a poriadne si všetko premyslite. Výsledky sú trvalé.

Plastika pŕs
3.75 (75%) 4 votes

Zanechaj nám komentár