Triphala – obľúbená detoxikácia

Triphala – zmes jedinečného indického ovocia a jeho špeciálne vlastnosti

Triphala

Charakteristika

Elementárnou ale nie jedinou zložkou Triphali sú tri druhy ovocia indického pôvodu, Amalaki, Haritaki a Vibhitaki. Avšak niekde ich nájdete klasifikované ako tri byliny.Triphala je jedinečným produktom dostupným v podobe kapsulí ale aj prášku.

Tieto ovocia sú ajurvédskeho pôvodu, čo nám už vopred naznačuje, že sa jedná o ovsedčený, tradičný ajurvédsky prípravok. Ajurváda pochádza z Indie tak ako aj Triphala. Ajurvéda je už veľmi starý a dlho uznávaný liečebný program zaoberajúci sa hľavne prevenciou pred chorobami pomocou byliniek.

Okrem iného sú kapsule triphali zložené z rastlinnej celulózy. Sú vhodné nie len pre bežných ľudí ale aj pre tých, korý majú intoleraciu či už laktózy, lepku alebo cukru. Triphala je populárna najvmä v Indii.

Spôsob výroby triphali

Spôsob výroby tohto prášku je výnimočný a veľmi kvalitný, aj vďaka nemu sa certifikuje ako BIO. Spočíva vo vysušení ovocia triphalavv prostredí s teplotou nižšou ako 42°C a následne je ovocie pomleté. V čom je tento spôsob výhodný?
Určite ste sa každý na základnej škole na chémii učili o katalyzátoroch chemických reakcií. Teplota je jeden z najdôležitejších urýchlovačov chemických reakcií. Potrviny, nápojde alebo iné látky pod vplyvom vysokej teploty menia svoje chemické i fyzikálne vlastnosti a stávajú sa z nich po mnohých stránkach iné produkty. Tento spôsob je voči surovinám veľmi šetrný. Zachováva ich prirodzené liečivé a detoxikačné účinky. Čo je v dnešnej modernej dobe už raritou.

Ako funguje triphala a ako ju užívať?

Video je v anglickom jazyku

Užívanie prášku je najefektívnejšie ak ho spojíme so správnou výživou ako je nie veľmi obľúbené vynechanie pečiva a cukru. Pitie najmä vody a neosladených čajov. Tiež pravdaže dbať na to aký čaj, nakoľko niektoré obsahujú teín aleco ovocné aj   cukor. Tak ako pri akomkoľvek detoxe, nemýľme si to s pôstom ani diétou,  ktorý nie je drastický a škodlivý pre telo, je nutné Triphalu uživať po dobu aspoň troch mesiacov. Inak by sa jej účinok neprejavil. Respektíve účinky by neboli dlhodobé ani výrazné. Zmenu na sebe uvidíte priblžne po mesiaci a pol, nemusíte sa báť, ak sa účinok nedostavý ihneď.
Možno ju podávať vo forme čaju. Jedna čajová lyžicka do horúcej vody a bude ako čaj. Nezľaknite sa rozmanitosti rôznych príchutí: sladká, horká, kyslá, štipľavá ale aj ďalšie.

Dávkovanie

2 až 4 tablety zapiť pohárom vody. Pred spaním je možné zapiť aj pohárom mlieka.

Zloženie

Amalaki pôsobí harmonicky na jednotlivé systémi. Obnovuje a regeneruje črevnú          mikroflóru, dýchací obehový aj tráviaci systém. Pomáha vyrovnať hladinu cukru v krvi, podporuje tráviaci trakt a udržiava stálu energiu bez kolísania. Dokážete sa lepšie sústrediť a nepociťovať chuť na spánok počas celého dňa aj bez kávy. Vlasy menej vypadávajú, pokžka je kyprá zdravá a nemastná. Obsahuje aj množstvo vitamínu C čím buduje v tele antioxidanty a vyživuje pľúca aj pokožku.
Haritaky je sústredené skôr na liečbu alebo prevenciu alergií, zácpy a hnačky. Pomáha predísť astme, znižuje vysoký krvný tlak. Je to aj prírodný antioxidant redukujúci oxidatívny stres.
● Vylučoavnie škodlivých toxínov a nadbitočného tuku von z tela ale aj spevnenie korienvok vlasov je úlohou Vibhitaki.

Výživové hodnoty na 100g
● Energetická hodnota – 278kcal/1196kJ
● bielkoviny – 3,9g
● tuky – 0,7g
● sacharidy – 46g
● vláknina – 40,5g
● sodík – 0,36mg
● ďalšie zložky: celulóza, sladké drievko, kurkumovník dlhý, môže obsahovať aj iné bylinky.

Nespochybniteľné výhody
▪ Pocit sviežosti
▪ regenerácia nervového systému pečene a svalov
▪ zredukovanie cholesterolu
▪ nižší krvný tlak
▪ lepšie dýchanie
▪ žiadne tráviace ťažkosti
▪ zdravé vlasy bez vypadávania
▪ pekná pleť
▪ úplná regenerácia organizmu
▪ lepšie zvládanie práce v zťažených podmienkach(hluk, stres, časový nátlak)

Dôležité informácie

Nemôžeme opomenúť, že Triphala nie je náhrada stravy, vyžaduje si súčasne konzumáciu normálnych jednál a nápojov. Nepovažujte ju za liek, v prípade veľkých ťažkostí, zácpy alebo hnačky ju neodporúčam. Pomáha pri chutní ale neschudnete len vďaka nej. Pomôže vyrovnať rovnováhu organizmu a živýn v tele. Niekde je klasifikovaná aj ako preháňadlo.
Vedľajšie účinky môžu byť spôsobené nepozorním čítaním o dávkovaní alebo dezinformáciou. Jediným vedľajším účinkom sú žalúdočné kŕče, pri prejavení sa doporučuje prestať ihneď užívať výrobok.

Náš názor na triphalu

S týmto produktom máme výborné skúsenosti a sú naň dobré ohlasy. Ak sa rozhodnete poprí užívaní cvičiť jógu alebo pilates , rozhodne tým neuškodíte. Každý kto chce prejsť detoxom alebo inou očistnou kúrom by mal vyskúšať Triphalu. Jej účinky sú pomalé a často je dobré začať si všímať aj drobné detaily. Samozrejme, že triphala žiadne závažné ochorenie úplne nevylieči, ale ešte nikomu nikdy regenerácia a detoxikácia tela nepohoršila.
Veľa šťastia pri prechode na zdravý životný štýl, vaše telo Vám poďakuje.

Triphala – obľúbená detoxikácia
4.33 (86.67%) 3 votes

Zanechaj nám komentár